Rok 2007

Původní diskuse ze stránek Medical Underground. Už pouze pro čtení, k dalšímu diskutování využijte nové diskusní fórum. :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Re:

Ale jo, pár užitečných věcí tam snad je, i když pro prváky myslím snad zatím ani ne a ti se tam cpou s největší vervou. :-) Jo a vím, že se mi tam teď zase nahromadilo pár žádostí o přístupové údaje, zase na to zkusím co nejdřív sednout a vyřídit to. Jinak tím, že ten formulář vyplníte znovu se stejnými údaji si nepomůžete...

ze vahas...

:)

Jasne! Co je to za otazku?? :DD

Ahoj! Letos maturuju a rad bych se zkusil dostat na nekterou medicinu. Chtel bych vedet kterou medicinu povazujete vy osobne u nas za nejlepsi? Diky:)

tuhle.

Proboha, jak se muzes vubec takhle ostudne ptat? Jestli jsi tedy z Prahy. Tady je to totiz naprosto jednoznacne :-)) Bez pochyb ta nase!!

Medici a medičky, fandím Vám a Váš server se mi líbí ! To berte jako uznání

od člověka, který před lety mnoha tehdejší FDL (1983 promoce) absolvoval.

Smekám před Vámi klobouk (který ale zásadně nenosím, spíše občas cyklohelmu).

Váš FB

Hrubas: Nějak nechápu tvůj dotaz. Tím "todleto" myslíš co? Ano, ve wiki máme shromážděná témata, co lidé u přijímaček v posledních letech dostávali. Podle všeho se nemění, jen tu a tam někdo doplní něco, co tam ještě nebylo...

Ale jestli se na něco neumíš pořádně zeptat, tak by si mohl pohořet i u toho pohovoru. :-) (Sorry, ale musel jsem si ještě jednou rýpnout.)

ahoj, jsou todleto každoroční témata ustního pohovoru přijímacich zkoušek na 2.lf prosim vás?

to JB:

dotazován průběžně občas člověk je, ale není se čeho bát. Buď to ví nebo to neví nikdo:-), ne tak docela:-), ale nejsou z toho žádné závěry...

Takže na PHP 4.3 to viselo tak dlouho, že jsme se rozhodl změnit hosting. Takže teď už se věci daly do pohybu a snad se ledy brzy pohnou... :-)

ahoj medici potřebuju poradit jak se řekne jinak šlachookosticový reflex

horní končetiny na t.díky Pepa

Tendoperiostální?

ahoj MaTe,díky mockrát za ochotu,ale nemůže to být ještě nějak jinak?Tohle slovíčko mi nepasuje.Díky Pepa

Jo jo, taky už mě to pěkně štve, mažu to ručně. Captcha jsem měl sice už nějaké naprogramované, ale chtěl jsem stejně přepsat celý engine. Jelikož jsem si na to už nějaký rok ne a ne najít čas, přemýšlím o jiném řešení - nasadím už něco hotového. A teď nemyslím jen na fórum, ale celé stránky. Updaty aspoň nebudu muset dělat přes FTP, budou tam ty různé úrovně přístupu... Akorát budu muset udělat nějaký nový design. :-) A momentálně to visí ještě na jedné věci - na serveru není PHP 4.3, které potřebuji a už přes týden se marně snažím sehnat admina. Zítra mu asi zavolám na mobil. :-)

Smrt spamu!!!!

Ahoj, prosím nevíte, která zařízení slouží v nemocnici jako společná (vyšetřovací i léčebná)? Napadá mě např. kterákoliv ambulance? Je to správně? Dík

jo, už nic. :-) už to mam

Spíš bych potřeboval poradit, jestli nevíte, co znamená potřeba informací a limitu? Když to dám do googlu, tak mi vyjede jako první odkaz na tyhle stránky :-)

Potřeba informací a limitu? V jaké souvislosti?

Ahoj,

chtel jsem se zeptat, jak probiha klinicka cast studia. Clovek je tyden tam, 14 dni jinde... ty zkousky pak dela ve zkouskovem zpetne najednou, jo? Btw... a jak moc je typicky dotazovan v prubehu staze? Zkousi se tam nejak "prubezne"?

Dik moc za info

jb: Klinická část se většinou realizuje formou blokové výuky. Třeba mi začínali ve čtvrtém ročníku asi 2 týdny rehabiliace, po kterých následoval týden "volna" - během kterého byl vypsán termín na zkoušku (pro celý kroužek). Pak třeba dva týdny dermatovenerologie a zase týden volna se zkouškou. Neurologie 3 týdny. Něco taky jenom týden. U něčeho ani ten týden volna nebyl. Pediatrie a interna má jen nějaké zkoušené zápočty, až v šesťáku je to zakončeno státnicemi. V podstatě od čtvrtého ročníku výš na zkouškové zapomeňte.

Tak to dopada, kdyz se pusti samotnej protein k pocitaci a googluje.. :((

Ajoj...jsem trošku popletená z pyramidové dráhy...pomozte někdo:(!

no, v souvislosti s testem z ošetřovatelství, co je ve wiki. :-) Taky tomu nerozumím, tak bych právě rád zjistil, co to je. Google nepomohl. Dík moc!

Asi tak. Navíc často ti co učí na stážích nejsou ti, kdo pak zkouší... Na stáže je záhodno, aby bylo co nejméně lidí najednou (třeba na interně a chirurgii). Není možné, aby s každou skupinkou 4-5 mediků chodil docent nebo profesor. :-)

hahaaa, dobrej spam

Abanamat! In vina veritas!

to zni jak krutej battle-rým:)

nejvyssi cas udelat u vkladani prispevku minimalne captcha.

a nebo nejaky registrace uzivatelu...jak jsi jednou psal, do ruznejch levelu podle cehoz by s i resil pristup k materialum etc.

smrt spamovacim robotum:(

Stránky už jsou přesunuty na nový server, některé věci přestaly fungovat (přihlašování, diskuse :-), ale postupně to řeším. Pokud byste měli nějaký takový problém, tak se ozvěte.

nevim, jestli je jeste aktualni ten reflex, ale je to asi tricipitalni.

To by snad mohlo být ono, já jen vygeneroval "cizí slovo" jako překlad, takhle konkrétně jsem to nebral. :-)

K reflexu: myotatický?

Jo na t, hehe, bych mohl příště dočíst příspěvek :D

Nevite prosim nekdo jak je to s osvobozenim od telesne vychovy, pokud bych ho mel napsane od praktika? Nahrazuje se nejak telak nejakymi teoretickymi seminari?n Stacim jim donest potvrzeni od lekare? A s tim souvisi i druhy dotaz - ze zdravotnich duvodu jsem byl na relativne malem mnozstvi telaku v prvnim semestru - pokud bych osovobozen nebyl, tezko asi naberu pozadovany pocet hodin na zapocet. Co se deje pak? diky moc.

Budeš muset z tělocviku vykonat náhradní písemnou zkoušku.

kecas:)))

ad telak)
za nas to bylo tak, ze jedinej od koho uznali zprosteni povinnosti chodit na telak, byla Berkovicova. Ta musela do indexu napsat, ze jsi zprosten a pak tam clovek chodit nemusel. Ta ale zase nedelala problem, kdyz mel clovek papir od nakyho jinyho doktora. (ono, uz jen forenzne, poslat nekoho cvicit, kdyz treba ortoped napise, ze je to nevhodny, je zbytecna iniciativa a ji je to celkem jedno).
ALE musel naspat seminarni praci na tema, ktery cloveku zadali a vetsinou to byla pekna peachovina.
Kazdopadne kolem toho delali jako standartni telocvikari, cili jako ze se nekod snazi vyvlict z nejdulezitejsiho predmetu na svete a hlavne taky na medicine.
Zpetne to uplatnovat nevim jak pujde.. kazdopadne preji prijemne domnlouvani na ustavu telesne vychovy...

Diky za info.
a v pripade ze bych tedy chodit musel a nenabral dost ucasti na zapocet tak mi nekdo rikal ze snad se dela nejakej "test" (jakoze behani a tak...). o tom nekdo nevi?

jj. a když ten test nedáš, tak příští rok budeš mít ještě jednu hodinu těláku navíc...

:-))

Dobrej:)

pockej jakoze i kdyz nebudu mit dost prezence a nebudu mit pozvrzeni od doktora tak se da ziskat zapocet??

to sokol: nee, oni jen delaj strasny obstrukce, ale pak ti to normalne daji. napises nakou seminarku a konec.

chci se zeptat, jde se na těch nových stránkách registrovat nebo nejde? jinak chvalim, moc pekne :-)

Ale jo, jde to, ale zatím jsem to zakázal, chci se pokusit naimportovat tam účty z Area 51. Ani hesla si nebudete muset měnit, i když možná by to z bezpečnostních důvodů neškodilo...

sokol: To asi ne. To by byla ucast nejspis mizerna. asi je na miste domluvit se uz s nima.

to Sokol: nevim o tom, ze by nekdo nepostoupil kvuli telocviku a nejsem si jista, ze vsichni nechodici meli uvolneni. Nakonec ti to stejne daj, nejspis budou reci a to je duvod, proc tenhle zpusob ziskavani zapoctu neni moc bezny. Jinak ne vsichni medici se telocviku vyhybaji, hodne lidi pak chodi i kdyz uz nemusi- ve vyssim rocniku, protoze je to proste dobra prilezitost se protahnout a navic te uz nezere prezence a proto tam chodis rad a dobrovolne:-) Jinak pokud jsi mel zdravotni problemy, tak by mohli kricet trochu min:-) max si vynuti nejakou tu praci... ja bych se moc nebala.

diky za odpoved - no ono jde o to ze ted kdyz jsou kredity tak muzu jit dal i bez toho telaku ale kdyby mne ho nechteli dat tak bych si ho proste musel dodelat stejne nekdy v dalsich letech studia...

samozrejme ze ten predchozi prispevek je ode mne.
diky vsem co se vyjadrili - nejlepsi bude kdyz se tam s nima pojedu domluvit a uz se tu muze debatovat zase o necem jinem:)

Konec staré diskuse?

Tak, tímto se mi snad povedlo naimportovat celou diskusi ze starých stránek. Pokud někde narazíte na nějaký problém, dejte vědět. Teď ještě zvažuji, jestli další diskuse pojede tady, nebo to zamknu a bude se diskutovat v nových vláknech. :-)