Podle čeho se rozdělují studenti do kruhů?

Ahojky, zajímalo by mě, podle čeho se rozděluje do kruhů? Je to podle abecedy, nahodile, podle výsledků přijímaček...? Díky

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Re: Podle čeho se rozdělují studenti do kruhů?

No, nevim, jak to funguje ted, ale my jsme (6. roc.) pekna smesice, neni to ani podle abecedy, ani podle vysledku prijimacek, myslim. Jestli maji nejaky algoritmus na tvorbu vyvazenych kruhu, netusim.

Re: Podle čeho se rozdělují studenti do kruhů?

Za nás (jenže to je asi 8 let zpátky :-) to bylo podle výsledků jazykových testů, které se psaly v Dobronicích. Myšlenka byla asi taková, že ti lepší angličtináři (kruhy 1, 2) se nebudou zdržovat s těmi horšími (7, 8). Někdo by si mohl myslet, že rozřazení korelovalo i s obecnými studijními výsledky, ale ne vždy tomu tak bylo. Je fakt, že koncentrace šprtů mohla být v nižších kruzích větší, ale i ve vyšších číslech kruhů se našli dost chytří studenti, jen třeba na střední škole preferovali němčinu před angličtinou.

Pak se nějak měnil způsob výuky jazyků - za nás ještě byla angličtina povinná pro všechny. Od jisté doby to myslím fungovalo tak, že kdo napsal dobře jakýsi test z angličtiny, tak na ni pak chodit nemusel. A tím myslím i padlo rozdělení do kruhů podle výsledků testů z angličtiny. Jaký přesně klíč se používá teď, nevím, ale podle abecedy to určitě nebude (viz třeba minulý rok). Spíš bych řekl, že naopak, že je snaha, aby i v rámci kruhu byla abeceda zastoupena rovnoměrně, aby když se pak dělá abecední seznam kruhu, nebyli všichni třeba od L. Jestli je to rozdělení úplně náhodné, nebo se nějaký faktor v potaz bere (výsledky u přijímaček, bydliště, etc.), nevím. Asi za tím bude nějaké magie studijního oddělení. Zkuste se jich někdy někdo zeptat a s výsledkem se tu pochlubte. :-)

Podle čeho se rozdělují studenti do kruhů?

Byl jsem na zápisu a přesně na tohle se tam někdo ptal,odpověděli na to, že si studijní oddělení si zakládá na tom, aby byli budocí studenti rozděleni náhodně podle jakéhosi programu v počítači. A žádosti o společné zařazení do kruhu odmítají. Trvají si na svém. Nejsme přece na nějakém letním táboře, kdo s kým bude spát ;-)).