Robbins

Ahoj! Zajímala by mě vaše zkušnost s učebnicí od Robbinse. Učili jste se někdo podle ní? Jaký je rozdíl mezi Robbins basic pathology a titulem Robbins pathologic basis of disease? Do které z nich se případně vyplatí zainvestovat?..Předem díky za vaše postřehy a názory.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Re: Robbins

Ahoj, já se z Robbinse učila, pokud tě patologie bude alepson malinko bavit, tak určitě doporučuju investovat. Doporučovaná je Robbins basic pathology, ta 2. je určená pro patology a je až zbytečně podrobná, já ji měla taky, ale je to opravdu zbytečné, moc jsem se z ní neučila, uplně stačí Basic pathology, ono přelouskat ji taky není uplně sranda. Ale Zámečník s Kodetem podle ní někdy přednáší, teda dost často, jsou v ní krásné obrázky a tabulky, prostě se sto let starym Bednářem se to nedá srovnávat, ikdyž na něco z obecky je taky nutný.

Re: Robbins

Není sto let starý, jen asi 30 let. :-)

Re: Robbins

Já vim, že není starý sto let, to byla jen nadsázka, ale skoro na to vypadá, alespon ty saláty z knihovny a ten smrad z nich ...

Re: Robbins

Musim souhlasit. Robbins je opravdu moc pekna knizka. Jen ta obecna patologie je tam koncipovana trosku jinak nez po nas zkousejici chteji. Ale snad uz brzy vyjde ta Kodetem ohlasovana nova ceska knizka obecne patologie :-) A jinak ve specialce je potreba preskakovat nekdy az prilis rozsahle molekularne biologicke pasaze.

Ahoj taky jsem patolu delal z

Ahoj
taky jsem patolu delal z basic pathology. je to super kniha, obecka se moc nechytá, v češtině je plno výrazů a blbin, které v angličtině chybí (ale je tam zase pohutný patfyz v té obecce), ta je asi lepší učit se z české knihy. A pak specka je naprosto výborná. Mě se moc líbila, v testu jsou postupně malé opakovací odstavce, kterými si připomeneš hlavní informace zrovna probrané. Podrobná byla dost a na zkoušku v Brně mi opravdu stačila.
pathologic basis of disease je moc velká a podrobná, na zkoušku nestačí si to jednou přečíst a ta kniha má 1400 stran, to nejde číst víckrát. Basic pathology je nejlepší volba na patolu.

Obecná patologie

Snad jen doplním, že ta slibovaná nová česká Obecná patologie by mohla být v prodeji ještě letos. :-)