Rezervace na Kajetánce

Ahojky. V systému Mašinka jsem dostala přidělené ubytování na Kajetánce. Na stránkách KaM jsem se snažila najít nějakou rezervaci konkrétního pokoje, ale to se mi nepodařilo. Pak jsem zjistila, že se dá pokoj rezervovat přímo na Kajetánce, ale spousta lidí psalo, že s tím mají nějaký problém, že číslo pokoje pak v ofociálním systému nemají. Chápu, že jsem něco prošvihla. :-) Tak teď nevím, jestli se mám ještě nějak snažit o určitý pokoj nebo se pak prostě nechat překvapit, který mi přidělí. Nemáte s tím někdo nějakou (klidně i špatnou) zkušenost?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Re: Rezervace na Kajetánce

Správě Kolejí a menz UK jsou rezervace úplně ukradené, jediné, co oni řeší, jaký typ pokoje dotyčný dostane (jednolůžák, dvoulůžák...). Aby taky věděli, kolik pak za něj mají měsíčně vybírat. :-) Rezervace jsou (na Kajetánce určitě, ale asi to bude i na jiných kolejích) plně v kompetenci Kolejní rady. Kolejní radu si studenti volí sami ze svých řad (obvykle tak po dvou letech).

Ještě pár let zpátky na Kajetánce rezervace probíhaly za pomoci velkých papírů (plachet), kde byly chlívky pro jednotlivé pokoje a tam se tužkou zapisovali zájemci (už někdy v květnu). Prvákům se pak myslím pokoje přidělovali až když se ubytovávali (v květnu ani nevěděli, jestli jsou přijatí).

Jelikož ale Kajetánka má teď v radě šikovné lidi, má i online systém rezervací. Ale není to přímo propojeno s Mašinkou. Kolejní rada se vždycky akorát horko těžko snaží získat od KaM seznam lidí, kteří vůbec na daný rok kolej dostali. A rezervace se už pak řeší v rezervačním systému, pokud mají KaM někde nějaký údaj, je v podstatě irelevantní - jde jim jen o ten typ pokoje.

Tato problematika se v poslední době celkem rozebírá v chatu na stránkách Kajetánky.

Re: Rezervace na Kajetánce

Moskrát děkuju za užitečné informace!!!

Re: Rezervace na Kajetánce

Je lepší si zamluvit na Kajetánce jednolůžkový pokoj nebo dvoulůžkový? (i když mám pocit, že když jdu do prváku, tak by mi stejně asi jednolůžko nedali)

Re: Rezervace na Kajetánce

Je lepší dát si chleba nebo rohlík? Obojí má své výhody a nevýhody - ale jak píšeš, pokud se to nějak nezměnilo, tak v minulosti to bylo tak, že na jednolůžák se měli šanci dostat lidi tak od páteého ročníku...