kultura

Plesová sezóna 2. a 3. lékařské fakulty

Pokud to ještě někdo nezaznamenal, dnes od 20.00 se v Národním domě na Vinohradech koná ples 2. lékařské fakulty UK. Sál bude otevřen již od 19.30. Ještě včera zbývaly lístky dokonce i do Majakovského sálu, měly by prý v prodeji i dnes přímo na místě a dokonce jen za 200 Kč (původní cena 280 Kč). Jen si tak říkám, že je škoda, že podobně jako u konferencí a kongresů (časná registrace), také ti, kteří se snažili si lístky sehnat nejdříve, nejsou také nějak zvýhodnění. Ale hlavně držme palce organizátorům plesu, ať se lístků podaří prodat co nejvíce (ideálně všechny.

Red Bull Doodle Art

Studentský projekt se rozhodl obohatit umělecký svět výtvory ukrytými mezi zápisky školních sešitů. Red Bull Doodle Art sbírá kresby studentů vysokých škol, které se následně umisťují na na lokální výstavy.

Ples 2. lékařské fakulty

V sobotu 15. prosince se koná další ples 2. lékařské fakulty. Někteří lidé už se skoro báli, jestli letos ples vůbec bude, protože ještě minulý týden nikdo o ničem nevěděl. I já jsem měl obavy. Dnes se ale na stránkách fakulty konečně objevila pozvánka a na fakultě i několik letáků.

Leták

Pro jistotu to nejpodstatnější ale uvedu ještě tady. Celá akce se koná v Národním domě na Vinohradech, stejně jako plesy v předchozích letech. Pokud jste se vloni nezúčastnili, nebojte, Národní dům naleznete snadno, je přímo na náměstí Míru.

Do sálu budete připuštěni od 19.30. Ve 20.00 se očekává proslov děkana. Novinkou v programu má být předtančení, které si secvičili samotní studenti. Stejně jako v minulém roce se dočkáte i vyhlášení výsledků ankety o nejoblíbenější pedagogy fakulty a o půlnoci i tomboly. Podle sponzorů můžete očekávat hlavně knihy. A myslím, že docela hodnotné (alespoň podle těch pár, co jsem náhodou viděl :-). K tanci a poslechu bude hrát orchestr Ladislava Bareše, B. O. S., Altarez a i nějací DJové.

Pokud se na ples chcete vypravit, doporučuji v předstihu zakoupit tzv. "lupeny". Už jsou v prodeji jak v pokladně děkanátu, tak i přímo v pokladně Národního domu na Vinohradech. Do 30. listopadu za bezkonkurenčních 200,- Kč, po tomto datu za stále ještě celkem konkurenceschopných (proti například plesům na Žofíně :-) 250,- Kč. Tak neváhejte, protože jak se říká - "kdo zaváhá, nepitvá". Nebo to bylo "kdo zaváhá, neoperuje"? Nebo snad dokonce "kdo zaváhá, neoperuje, ale už jen... pitvá?". No, každý si vyberte dle oboru, který preferujete.

Pozvánka na adventní koncert

Pozvánka (náhled)

Dovolte mi vás jménem studentského spolku 2. lékařské fakulty UK Laterna medica pozvat na adventní koncert, který se koná 3. prosince 2007 v Kostele sv. Martina ve zdi (Martinská ulice, Praha 1 - kousek od Národní třídy). Záštitu nad akcí převzal pan docent MUDr. Martin Bojar, CSc. Vystoupí soubor Sunday Singers. Začátek od 19.30, vstupné dobrovolné. Výtěžek akce podpoří taneční pohybovou terapii pacientů roztroušenou sklerózou. Partnery koncertu jsou občanské sdružení Unie Roska a obecně prospěšné společnost Ceros.

Koncert „Napříč stopami letokruhů“

V rámci letošních promočních slavností 2. lékařské fakulty UK spolek studentů Laterna medica pořádá 16. července 2007 ve velké aule Karolina také koncert „Napříč stopami letokruhů“. Vystoupí zpěvačky Karolina Balková, DiS., (koloraturní soprán), Radka Wolfová, DiS. (mezzosoprán) a Unichor, pěvecký sbor Heinrich-Heine-Universität Düsseldorf. Partnery koncertu jsou neziskové organizace pomáhající pacientům s roztroušenou sklerosou – Unie Roska, o. s. a CEROS, o.p.s. Výtěžek z dobrovolného vstupného věnujeme na taneční pohybovou terapii pacientů s RS. Patronaci nad akcí převzali pan profesor MUDr. Petr Goetz, CSc., a paní profesorka MUDr. Jana Hercogová, CSc.

Předpromoční bál 2. lékařské fakulty

Po příznivých ohlasech z minulého roku i letos Laterna medica, studentský spolek 2. lékařské fakulty, pořádá v rámci Letních promočních slavností na parníku Čechie Předpromoční bál 2. lékařské fakulty. Vyplouváme 15. července 2007 v 19.30 z Dvořákova nábřeží (u Štefánikova mostu, tzn. asi 100 metrů od Nemocnice na Františku, docela dobře se dá na místo dojít například ze stanice metra B Náměstí Republiky). Předpokládaný návrat ve 23.30. Stejně jako v loňském roce parník Čechie popluje proti proudu Vltavy až k Vranské přehradě a zpět. Cestou bude zpříjemňovat živá hudba, která zahraje téměř na co si vzpomenete, takže se jedná spíše o takový neformální bál, než ples.

Letní promoční slavnosti 2. lékařské fakulty

Hola, šesťáci – a nejen vy – už se vám to chýlí k závěru, věnujte nám kapku pozornosti! A ti, kdo nepromují, nebo jsou třeba našimi učiteli, rovněž čtěte dále. Stejně jako pro loňský šestý ročník, a koneckonců pro nás pro všechny, je tu pro vás malý dáreček – od nás, co už jsme skončili, či nás to ještě nějakou dobu nečeká a v neposlední řadě od naší fakulty.

  • Předpromoční bál 2. lékařské fakulty na parníku Čechie
  • a koncert v Karolinu „Napříč stopami letokruhů“
Syndikovat obsah