Nový akademický rok a novinky nejen na tomto webu

Prázdniny na nižších stupních našeho vzdělávacího systému nám již skončili a teď se kvapem blíží i konec prázdnin pro vysokoškoláky. Určitě je na místě přivítat i nováčky v prvních ročnících (tím myslím i na jiných fakultách :-). Přeji hodně štěstí při studiu medicíny.

A teď pár věcí specifických pro 2. LF, na které se teď studenti často ptají. Rozvrhy na rok 2007/2008 už jsou konečně na webu 2. LF UK. Prvákům by rozvrhy byly k ničemu, kdyby neznali svoje rozdělení do kruhů. Co se týče půjčování učebnic ve fakultní knihovně, i to se na webu fakulty najde, ale radši to napíšu ještě sem, neboť to pravděpodobně nezůstane na stejné adrese. Takže, půjčuje se v týdnu od 24. září, 5. a 6. ročník v pondělí, 3. a 4. ročník v úterý, 2. ve středu a nakonec prváci ve čtvrtek. Když už se zmiňuji o těch knihách, nezapomeňte se také podívat na knižní novinky.

Na závěr jsem si nechal novinky týkající se těchto stránek. Pravidelní návštěvníci si jistě všimli nové části - Inzerce. Už před lety jsem si u nástěnek, a to ať už na jednotlivých fakultách, nebo kolejích, ze kterých při sebemenším závanu větru odlétávaly nejrůznější papírky s inzeráty, říkal, jestli by se tento (léty osvědčený :-) způsob nedal nějak vylepšit. Jedním z hlavních problémů, které jsem na tom tehdy viděl, byla nutnost inzerát vyrábět několikrát, kvůli umístění na více různých nástěnek. Inzerentům se pak často stává, že knihy mají už dávno prodané, ale už ani neví, kde všude svůj inzerát pověsili (nebo kam se mohl, i bez jejich přičinění, dostat). Již roky jsem proto uvažoval o zprovoznění online bazaru knih. V posledních letech po něčem takovém volali i sami studenti. No a letos v létě se mi konečně povedlo něco takového zprovoznit.

Zatím ještě chybí jedna funkcionalita, kterou chci časem doplnit - možnost registrovaných uživatelů svůj vlastní inzerát revokovat - tzn. zneplatnit (poté, co danou věci seženou/prodají). Než tuto funkci implementuji, budete mi muset prostě napsat (třeba pomocí kontaktního formuláře - vyberte, že se Vaše zpráva týká inzerátů), který inzerát chcete zneplatnit a provedu to já. Inzerát pak není úplně vymazán, zůstává v systému, jen se nezobrazuje v přehledu inzerátů.

Do začátku října bych ještě rád vyrobil nějaké letáky, propagující tuto službu (a vlastně celé tyto stránky :-) a těmito letáky trochu "přizdobil" nástěnky - a to nejen v Motole, ale pokud to půjde, tak i na dalších fakultách a případně i kolejích. Samozřejmě ale už teď můžete informaci o této možnosti inzerce šířit mezi svoje kolegy. A ještě bych rád upozornil na jednu výhodu - na rozdíl od nástěnek nejste omezeni na jedno místo (fakultu, kolej), tyhle stránky navštěvuji lidé minimálně ze všech tří pražských lékařských fakult. Ale i odjinud. I když je fakt, že s mimopražskými se asi na případném předání čehokoliv budete domlouvat komplikovaněji, ale když se chce, všechno jde.

A úplně na konec ještě jedna věc, které si ti pozornější z Vás možná všimli. Jsou to kontextové reklamy Google AdSense, které v posledních asi dvou týdnech zkouším. Mělo by jít jen o textové reklamy, takže snad nic rušivého. Navíc by se odkazy měly snažit být pro vás alespoň trochu relevantní, i když ne vždy jsou úplně vhodné reklamy k dispozici. Pokud vás nějaká reklama opravdu zaujme a kliknete na ní, vyděláte těmto stránkám alespoň pár centů. Bylo by docela fajn, kdyby si stránky takto vydělaly alespoň na doménu a hosting, ale když ne, nevadí. Dalším způsobem, jak tyto stránky podpořit je, objednat si zde nějaké knihy (viz výše).