Aktuální situace na knižním trhu - říjen

Jelikož právě teď je období asi největšího zájmu mediků o nové knihy či skripta, tak abych předešel mnoha dotazům, pokusím se stručně zmapovat situaci ohledně nejžádanějších titulů.

Anatomický atlas člověka od Franka H. Nettera je už opravdu vyprodán a to od loňského roku. Nové vydání ani dotisk se prý nechystá. Místo něj Grada vydala Sobottův atlas anatomie člověka. Pokud byste o tuto knihu měli zájem, a chtěli dokonce ještě více ušetřit oproti ceně uváděné na těchto stránkách (a která bude platit do budoucna), ozvěte se mi, protože do konce října mám speciální cenovou nabídku.

Další vyprodané tituly zmíním jen telegraficky: Biochemie pro studující medicíny – dotisk prý možná bude, ale určitě ne tento rok. Speciální patologie II a III – o dotisku zatím nemám žádné informace. Snad během listopadu by v Galénu mohla vyjít náhrada – velká učebnice Speciální patologie. Bohužel to však bude znamenat trochu větší investici (doporučená cena 1500 Kč, zde 1200 Kč – proti asi 300 Kč za všechny tři díly zmíněných skript je to docela podstatný rozdíl).

Momentálně také na trhu postrádáme Silbernaglův Atlas patofyziologie člověka a Stejskalovu Obecnou patologii v poznámkách. Z nakladatelství H&H jsou definitivně vyprodány tituly Přehled lékařské fyziologie od Ganonga (ale nahradilo nové vydání v Galénu, jen je opět o trochu dražší) a Obecná biologie od Nečase. Vyprodaná je také Gynekologie od Citterbarta, v přípravě je nové vydání, které mělo být původně už teď někdy v září, ale vypadá to spíše až na konec roku. Ke konci roku by se také mělo objevit nové vydání Laboratorní diagnostiky a snad také dotisk Klinické biochemie.