Speciální patologie vychází

Speciální patologie - obálka

Tak a je to tady. Takový důležitý obor a tak dlouho byl potenciálními autory opomíjen. Ano, mám na mysli patologii. Po snad čtvrtstoletí konečně vychází nová učebnice patologie! Speciální patologie je konečně tu. Kdo ví, třeba je to tím, že patologie je obor obor natolik dynamický, že všichni, kdo o něm něco vědí, raději píší články do impaktovaných časopisů a na materiály pro vzdělávání budoucích lékařů už nezbývá čas, nevím.

Někdo by sice mohl namítnout, že jedna učebnice se tu přeci jen objevila - v roce 2004 vyšla v nakladatelství Grada učebnice "Patologie" od Mačákových. Jenže samo nakladatelství tuto knihu pro mediky trochu "deklasovalo" tím, že nahoru na obálku umístilo fialový pruh, místo obvyklého modrého. A tím označují převážně publikace pro zdravotní sestry či jiné bakalářské obory. Ani rozsahem tato kniha ani zdaleka neodpovídalo například starému Bednářovi. Ne že by byla špatná, pořizovali si jí i medici, ale prostě to chtělo něco víc. :-)

Tak teď je to konečně tady. Odložte skripta, pořiďte si učebnici, která má váhu! Větší formát, přes 400 stran. Snad to bude stačit. :-) Doporučená cena 1500 Kč, pokud objednáte na těchto stránkách, tak jen 1200 Kč. A co říci závěrem? Snad že by jistě bylo také záslužné, kdyby někdo napsal také nějakou učebnici obecné patologie...

Komentáře

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Re: Speciální patologie vychází

Mám doma ručně psanou knihu Základy pathologicke anatomie od Prof. MUDr. Neumanna 1950 /spolek mediku v brne/

Re: Speciální patologie vychází

Tak to je asi pěkná relikvie. :-)

Mě se kdysi v jedné malé městské knihovně povedlo objevit patologii od Bednáře - ale ne takovou tu jednodílnou, kterou asi většina mediků zná (neb se z ní někde stále učí - možná, že teď s touto novou knihou se to konečně změní). Ta, na kterou jsem narazil, byla třídílná. A každý z těch dílů byl tlustší než onen salát, z kterého jsme se učili. Dokonce to byl i větší formát... Třeba jen TBC tam bylo asi na 20 stran. Asi pro opravdové zájemce o obor - nebo možná postgraduální studium.

Re: Speciální patologie vychází

Tak koukám, že je to všude stejné. My na veteerině se také účíme z knéžek, které vyšli, když jsme ještě byli na houbách a co my, ale kolikrát i naši rodiče! Tak hodně stěstí u zkoušek to je asi taky potřeba všude.

Re: Speciální patologie vychází

No tahle patologie od Bednáře, to byl asi největší extrém. Dnes už tedy studenti mají novou Speciální patologii. A obecnou se učí ze skript... Když je to u nějakých minoritnějších předmětů, tak neřeknu, ale u takto zásadního je to asi trochu ostuda...

Obávám se, že na veterině to bude v tomto možná ještě horší vzhledem k tomu, že vás je ještě méně... Prostě ještě menší cílová skupina pro vydavatele.