Parník 2. LF opět vyplouvá

V sobotu 20. června 2009 opět vyplouvá na Vltavu parník pod vlajkou 2. lékařské fakulty. Tedy abych byl přesný, vlajka asi bude jen česká, neboť naše fakulta pokud vím žádný prapor nemá. I tak by ale mohlo jít o příjemný způsob strávení letního večera...

Akci letos pořádá studentský spolek Motolák za podpory 2. lékařské fakulty UK. Loď vyplouvá ve 20.00 od Štefánikova mostu (Dvořákovo nábřeží), vstupenka (nebo spíše "lodní lístek") stojí 200 Kč, pokud si ho zakoupíte v předprodeji v pokladně děkanátu, případně 220 Kč, když nákup necháte až na poslední chvíli před naloděním.

Podrobnější informace naleznete na fakultních stránkách. Já ještě pár informací doplním - co já si pamatuji, tak parník 2. lékařské fakulty poprvé vyplul 3. července 2006. Neslyšel jsem o tom, že by fakulta něco podobného organizovala někdy před tím a zdá se, že nic takového neorganizovaly ani jiné lékařské fakulty. Dnes už 2. lékařská fakulta sice není jediná, ale snad jsme alespoň byli první. :-)

V roce 2006 a 2007 akci organizoval studentský spolek Laterna Medica. Ani bych snad nenapsal "bývalý studentský spolek", přesnější by v tento moment spíš bylo "spolek bývalých studentů". Spolek jako občanské sdružení stále existuje, i když dnes spíše jako "spolek absolventů a přátel 2. LF UK". V roce 2008 chtěla Laterna medica akci zopakovat, ale - co čert nechtěl - na stejný den zorganizoval podobnou akci nově vzniklý studentský spolek Motolák. Dva parníky by byl asi trochu problém naplnit, proto nakonec vyplul jen jeden...

Na letošní plavbu nezbývá než popřát klidnou hladinu a pokud možno žádné dopravní zácpy ve zdymadlech. Trošku smůla je, že se akce letos kryje s Pražskou muzejní nocí, což je myslím akce studenty také poměrně oblíbená a hojně navštěvovaná.