Další způsob, jak zabránit odchodům mladých lékařů do zahraničí?

Zdá se, že už i Ministerstvo zdravotnictví si uvědomuje, že lékařů je málo a že se situace při současných podmínkách moc zlepšovat nebude. A proto přichází s dalším nápadem, jak zde především mladé lékaře alespoň nějakou dobu udržet. Kvalifikační dohody jsou tu již docela dlouho - jsou to smlouvy mezi lékařem a konkrétní nemocnicí. Nemocnice se zaváže, že v rámci předatestačního vzdělávání bude lékaři platit různé kurzy a stáže - a lékař se zase zaváže, že po atestaci bude alespoň několik let pro danou nemocnici pracovat.

Vzdělávání praktických lékařů asi žádná nemocnice platit nechtěla, proto se už před lety objevila koncepce tzv. rezidenčních míst. Tam na plat mladých lékařů (a tak vlastně i na další vzdělávání) přispívá stát. Ale někteří lékaři asi i po této atestaci odcházeli raději pracovat do zahraničí. Toto by tedy asi byl způsob, jak je tu také alespoň několik let udržet.

Mě v této souvislosti napadají dvě věci - jedna výhoda je, že by to asi nebylo vázané na konkrétní nemocnici - tzn. i pokud se někdo takto upíše, tak pokud v nemocnici, kde bude pracovat to bude nesnesitelné, tak teoreticky bude moci odejít alespoň na jiné pracoviště v rámci České republiky. To je asi výhoda oproti kvalifikačním dohodám. Také se mi ale trochu nelíbí, že to z článku vyznívá, jak kdyby během té předatestační přípravy bylo potřeba do těchto lékařů jen "nalít" třeba 2 miliony korun. Ono totiž i před tou atestací ti lékaři samozřejmě tvrdě pracují a tím pádem danému zdravotnickému zařízení či státu také přinášejí nějaký benefit. Neatestovaný lékař sice některé úkony provádět nemůže, nemůže sám sloužit a podobně - ale spoustu práce v našich nemocnicích udělají právě i mladí neatestovaní lékaři...

No zde je onen článek a posuďte sami...