Porovnání lékařských fakult

Ahoj. Nevedel by mi niekto porovnat LF Karlovku a Masarykovu? Hlavne prijimacky a nejake zakladne info o studiu? Dakujem.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Re: porovnanie lekarskych fakult

Univerzita Karlova má 5 různých lékařských fakult... I mezi nimi je docela dost rozdílů, takže která se má porovnávat proti té Masaryčce? :-)

Re: Porovnání lékařských fakult

Ahoj,
tak to se těžko porovnává, záleží se kterou fakultou z Karlovky to chceš srovnat, ale já jsem letos dělala přímačky do Brna na Masaryčku a na Karlovku na 2. lf, 3. lf a do Plzně, takže se pokusím o malé srovnání. Ještě chci říct, že jsem se dostala na všechny, takže nejsem vůči některé nijak zaujatá, doufám, že pokud budu kritizovat, tak zcela objektivně.
Přímačky mně přišly nejjednodušší na 3. lf, byly nejreprezentativnější, ptaly se na základní pojmy, v biologii bylo hodně genetiky a na testy byl dostatek času. Pohovor byl pro všechny stejný, tudíž férový, byla to interpretace dvoustránkového textu před tříčlenou komisí. Komise byla velmi milá, celá škola působila příjemně a velmi mě překvapili, původně jsem vůbec nepřemýšlela o tom, že bych šla na 3. lf, ale velmi mě zaujali.
Na 2. lf byly testy těžší, protože byl mnohačetný výběr odpovědí a bylo hodně málo času na vypracování. Fakulta vydává vzorové testy, biologie a chemie z nich vycházely tak z 80%, z fyziky jsem napočítala asi deset otázek, takže se určitě vyplatí si testy koupit. Ve fyzice a chemii nebyly žádné "úvodní" otázky - základní jednotky, periodická soustava.. Součástí prvního kola byl ještě test studijních předpokladů, který byl na postřeh a rychlost, různé obrázky s rozdíly, odečítání z grafů... V druhé části - pohovoru dost záleželo na vylosované otázce. Dostat se na 2. lf je určitě nejtěžší, protože berou jenom malé procento uchazečů.
V Plzni byly přímačky celkem jednoduché, bylo dost času a nejvíc otázek - 50 z každého předmětu, v biologii byly i kytičky a zvířátka, v chemii nebyly příklady a anorganika, pouze organická chemie, biochemie a základní znalosti o periodické tabulce, ve fyzice bylo dost převodů (nanometry na mikrometry a tak) a otázek na vzorečky.
A na závěr Brno a Masaryčka. Celou dobu mého studia na gymplu jsem chtěla jít do Brna, ale velmi mě na přímačkách zklamaly. Testy byly zvláštní, v biologii samá cytologie, ve fyzice většinou odpověď za "e" = žádná nabízená odpověď, ale hlavně se k nám chovali velmi arogantně, že se tam stejně nedostanem, a když jo, tak nás stejně vyhodí. K přijetí stačilo napsat testy jen něco přes padesát procent, takže určitě nejjednodušší. Brno mám z mého bydliště celkem blízko, ze školy se nás tam hlásilo přes dvacet a nakonec tam nejde nikdo...
Studium moc porovnávat nemůžu, v Brně je krásný nový kampus, ale přes 400 lidí. Praha je Praha, na 2 a 3. lf je jen něco přes 100 lidí. Plzeň vypadala celkem dobře, můžete si vybrat i jiný jazyk jak angličtinu, ale já bych to měla přes pět hodin vlakem. Takže asi záleží na každém, co mu nejvíc vyhovuje.
Závěrem chci říct, že po sečtení všech pro a proti jsem se rozhodla pro 2. lékařskou fakultu, tak snad to byl dobrý tah :-)

Re: Porovnání lékařských fakult

To , že v Brně postačí něco přes polovinu neznamená, že je to nejjednodušší:-)....hafo lidí nedá ani tu půlku. a navíc pokud budeš z jednoho předmětu mít plnej počet a z druhýho nebudeš mít alespoň půlku, tak máš smůlu,nevemou tě i kdybys měl v podstatě stejný počet bodů jako někdo na 20 místě....obecně vzato...nedá se asi říct, kde to je nejjednodušší se dostat..každýmu vyhovuje jiný typ přijímaček. Takže asi tak:-)Ale určitě vždycky pomůže obstarat si modelovky.

Re: Porovnání lékařských fakult

ahojky chtela bych jit na medicinu ale na strankach 2.lf maj studijni poplatek 23 ooo na pul roku:( jak to je? na osotnich se taky plati?

Re: Porovnání lékařských fakult

A kde přesně jsi tam něco takového našla? Nějaký odkaz? Ono "na stránkách 2. LF" je dost široký pojem...

Pokud vím, tak nějaký takový poplatek platí pouze ti, co přetahují standardní dobu studia (6 let) o více, než jeden rok. Tzn. jednou propadnouti za celou dobu studia je ještě celkem bez sankcí, ale propadnouti podruhé už se celkem prodraží.

Jo a ještě jeden tip - pro nulu je na klávesnici normálně znak, psát místo nuly malé "o" není z mnoha důvodů dobré. Když to vidím ve zprávách od starších lékařů, tak to ještě pochopím - učili se třeba psát ještě na psacích strojích, kde ta nula nebyla (stejně jako se třeba místo jedničky psalo malé"L), ale u někoho, kdo se na medicínu teprve chystá, bych očekával, že s počítači kamarádí trochu víc. :-)

Re: Porovnání lékařských fakult

K porovnání bych chtěla doplnit svoje vlastní poznatky - dělala jsem příjmačky na 1. LF v Praze a na LF v Plzni. Příjmačky byly pro mě jednoznačně snazší v Plzni (jedna správná odpověď) snad až na fyziku, která byla hodně o výpočtech a vzorečcích, takže by se dalo očekávat, že budu za prestižnější považovat 1. LF v Praze, ale to tak rozhodně není. Chování a celkový přístup na dnech otevřených dveří i příjmačkách byl příšerný - takovou koncentraci arogance a urážek na téma že jsme všichni pitomci, nevezmou nás a když jo, tak za rok vyhodí, to jsem fakt nikdy předtím ani potom nezažila.

Výsledek je, že už rok studuju v Plzni a jsem tady naprosto spokojená. Minimální anonymita, žádná arogance a až na drobné výjimky, které se najdou všude, příjemný přístup, takže vřele doporučuji :o)

A jak si se na plzenske

A jak si se na plzenske prijimacky pripravovala?:) díky...

A jak si se na plzenske

A jak si se na plzenske prijimacky pripravovala?:) díky...

Ahojky, chtěla jsem se

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, zda přijímací testy na lf v Plzni vychází přímo z modelových otázek či jsou jiné ...a pokud ano, na co se nejvíce zaměřit . Mockrát děkuju, Denisa :-).

studium na LF v Plzni

Ahoj,
píšeš zde, že studuješ na lékařské fakultě v Plzni, a tak bych se tě chtěla zeptat (příští rok tam nastupuji, jak to zatím vypadá). Na některých stránká jsem se dočetla, že první ročník je pořádné síto a jinde naopak, že je to v pohodě. Zajímalo by mě jak to tedy je? Postupuje do druhého ročníku opravdu jen polovina žáků? Či je to jako na 2. LF ,kde když se dostaneš, tak máš skoro jasné, že jestliže to nějak nezkoníš tak zůstaneš? Moc děkuji za brzkou odpověď. Jsem z daleka a o Plzni toho moc nevím a tak mám nejen ze studia, ale i ze samotné Plzně jisté obavy, z nichž plynou mé otázky :) Moc děkuji měj se krásně B

Zdravím, jsem student zubního

Zdravím, jsem student zubního lékařství na LF1 v Praze, v tomto akademickém roce jdu do 3.ročníku. Se studiem jsem spokojen (jistě zde existuje spoustu problémů ve srovnání se zahraničními univerzitami, např. podfinancování výuky a pod.. problém na zubním je také v počtu a kvalitě vyučujících, protože absolventi-zubaři daleko raději ordinují než vyučují. Se studiem jsem ale spokojen a už se těším na praxi po škole. Pokud byste měl někdo dotazy ohledně studia, nebojte se napsat mail na info@smartstudent.cz
Zároveň pro ty z vás, které čekají přijímací zkoušky. Na webu www.smartstudent.cz najdete užitečné informace ohledně přijímaček a přípravy, včetně doučování a kurzu.
Mějte se

Ahoj všichni, nemáte někdo z

Ahoj všichni,
nemáte někdo z Vás zkušenosti na LF v Ostravě? Po přečtení recenzí na Brno se mi docela zkřivil obličej a jsem znechucena z přijímaček. Proto jestli někdo z Vás má podrobnosti o téhle škole ,napiště mi prosím na email : Carol4@seznam.cz

student zubního

opravdu,ale opravdu nechápu jak se může student na trhání zubů,(dříve to dělal kovář),
vměšovat do debat opravdovejch mediků..

No, nebyl bych takhle

No, nebyl bych takhle tvrdý... Není to tak dávno, co se zubní lékařství studovalo také 6 let, stejně jako všeobecné lékařství. Ano, některé předměty měli na účet těch jejich speciálních předmětů trochu potlačené, ale spoustu předmětů měli úplně stejných, jako studenti všeobecného lékařství, učili se ze stejných učebnic a zkoušeli je stejní profesoři. Ano, dnes už studují jen 5 let a také nezískávají titul MUDr., ale že by se to té medicíně zase tak moc vzdálilo... Pořád mají biochemii, fyziologii, anatomii...

Jestli by si někdo nechal trhat zuby od kováře, prosím, já bych byl vděčný za pořádného zubaře (nebo ještě lépe někoho se specializací ve stomatochirurgii :-).

Spolupráce s dentisty

Hledáme pomoc při psaní odborných článků pro veřejnost. Rádi bychom tímto oslovili budoucí odborníky v oboru Dentální hygieny či celkové péče o dutinu ústní. Rádi bychom zveřejňovali články podobného typu, jako je https://www.nazuby.cz/nejvetsi-myty-ve-stomatologii. Za případné odpovědi na email wellimun@seznam.cz děkujeme.

reakce

Někdy je to těžké sehnat dobrého redaktora http://muj-lekar.cz/