Přestup mezi fakultami

Zdravim,

ja som tento rok este len prvacka na 1.lf. Mojou tuzbou bolo ist radsej na 3.lf, ale bohuzial som sa nedostala cez pohovor. Chcela by som sa spytat ci je mozne z jednej lekarskej fakulty prestupit na inu napriklad po skonceni prveho rocnika??

Saska

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Jak na kterou fakultu...

Přestoupit samozřejmě lze, ale jsou jisté rozdíly podle toho, z které fakulty na kterou chce člověk přestoupit. Třeba curriculum na 1. a 2. LF UK je celkem podobné, takže přestupů je docela dost. Sám mám známé, kteří přešli mezi 1. a 2. LF (v obou směrech). Podobně celkem nebyl problém třeba s fakultou v Hradci Králové. Se 3. LF to ale trochu problém je - díky těm jejich modulům. Takže přestup sice možný je, ale třeba ne po prvním ročníku, ale až po druhém - aspoň ve směru 3. LF → někam jinam - až poté, co má dotyčný zkoušku z toho jejich hlavního modulu, který obsahuje myslím anatomii, fyziologii, histologii, biochemii... Po prváku totiž oni nemají nic. Ale možná, kdyby člověk chtěl jít ve směru 1. LF → 3. LF, tak by to takový problém být nemusel...

A nevíš, jak moc se při

A nevíš, jak moc se při přestupu hledí na ten průměr?

No, teď už jsem trochu mimo

No, teď už jsem trochu mimo toto dění, ale mám pocit, že v minulosti se nějaký průměr neřešil vůbec. Spíš šlo o to, jestli měl student splněné přibližně to, co by měl splněné v odpovídajícím ročníku na fakultě, kam přestupuje.