Dotaz na ubytování

Příští rok začínám studovat na 2.LF a chci bydlet na koleji. Chtěl jsem se zeptat, zda je lepší si koleje zamluvit do konce června nebo i přes celé prázdniny?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Re: dotaz na ubytování

No nejdřív si o tom ubytovávání na kolejích něco zjisti... A zrovna nedávno jsem někomu na něco podobného odpovídal...

Pak se případně podívej na stránky Kolejí a menz UK. Ve stručnosti - všichni budoucí prváci mají šanci si žádosti o ubytování podávat až do určitého - pro všechny stejného - data. A konec června už jsi stejně prošvihl, ne? :-)

Re: dotaz na ubytování

Možná, že jsem to špatně formuloval. Když jsem si dával žádost o koleje přes systém "Mašinka", tak jsem narazil na dilema, zda si mám koleje navolit do konce června 2008 nebo do poloviny září 2008. A teď právě nevím kterou možnost je lepší si zvolit.

Re: dotaz na ubytování

To záleží na Tobě, jestli kolej potřebuješ i během léta, nebo ne. Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že většina mimopražských se na léto vrací domů, do svých rodných měst. Spíše menší část studentů v Praze zůstává i během léta. Důvody jsou nejrůznější - buď třeba nějaké neshody s rodiči, touha po větší svobodě - a nebo třeba i prostý fakt, že na brigádách v Praze se dá asi vydělat přeci jen o něco víc, než třeba na brigádách někde v Ostravě...

PS: Tenhle dotaz nemá v inzerci co dělat, přesouvám do Obecné diskuse.

Re: dotaz na ubytování

Ja mam este jednu otazocku na ubytovanie.
Dostal som sa na 2.lf a v masinke som dostal kajetanku,na strankach kajetanky som si rezervoval izbu.
Kedy mozem na tuto izbu nastupit? V resp. Treba nejako termin ohlasit?

Re: dotaz na ubytování

Asi Tě bude zajímat toto:

http://kam.cuni.cz/KAM-62.html

Bydlení

Ahoj, jo ten odkaz je trefný. Taky jsem neuspěla vzhledem k velké kapacitě na kolejích. A nakonec jsem našla levný podnájem v bytě. Jsme tam 3 a nájemné je rozděleno mezi nás. A navíc mám klid a větší soukromí.Doporučuji webové stránky http://www.eurobydleni.cz/ - bez těchto profesionálních možností bych tam nebyla...Olina

Díky

Moc díky za tip, třeba využiju :)