2. LF

Aprílová amnestie 2. lékařské fakulty

Zaznamenali jste aprílovou amnestii 2. lékařské fakulty UK? Zmínka se objevila i v různých médiích a zpráva se samozřejmě šířila i na Facebooku. Z hlavní stránky fakulty už ale odkaz zmizel - a proto, aby byl odkaz zachován i pro další generace, si ho dovolím přidat i sem, i když už tedy nějakou dobu není apríl.

Každopádně je fajn vidět, že vedení naší fakulty má stále smysl pro humor a zdravím tímto Odpouštěče Horlivého. :-)

Parník 2. LF opět vyplouvá

V sobotu 20. června 2009 opět vyplouvá na Vltavu parník pod vlajkou 2. lékařské fakulty. Tedy abych byl přesný, vlajka asi bude jen česká, neboť naše fakulta pokud vím žádný prapor nemá. I tak by ale mohlo jít o příjemný způsob strávení letního večera...

Akci letos pořádá studentský spolek Motolák za podpory 2. lékařské fakulty UK. Loď vyplouvá ve 20.00 od Štefánikova mostu (Dvořákovo nábřeží), vstupenka (nebo spíše "lodní lístek") stojí 200 Kč, pokud si ho zakoupíte v předprodeji v pokladně děkanátu, případně 220 Kč, když nákup necháte až na poslední chvíli před naloděním.

2. lékařská fakulta podporuje kuřáky

Je tomu sice již pár týdnů, kdy se studenti 2. lékařské fakulty mohli potěšit tancem a společenskou konverzací v Národním domě na Vinohradech při příležitosti plesu naší úžasné (a hlavně nejlepší) fakulty. Přesto bych se k této události roku ještě pár slovy rád vrátil. Během plesu mi totiž jedna okolnost vůbec radost neudělala a i po jeho skončení jsem si říkal: "Je tohle v dnešní době ještě normální?"

Plesová sezóna 2. a 3. lékařské fakulty

Pokud to ještě někdo nezaznamenal, dnes od 20.00 se v Národním domě na Vinohradech koná ples 2. lékařské fakulty UK. Sál bude otevřen již od 19.30. Ještě včera zbývaly lístky dokonce i do Majakovského sálu, měly by prý v prodeji i dnes přímo na místě a dokonce jen za 200 Kč (původní cena 280 Kč). Jen si tak říkám, že je škoda, že podobně jako u konferencí a kongresů (časná registrace), také ti, kteří se snažili si lístky sehnat nejdříve, nejsou také nějak zvýhodnění. Ale hlavně držme palce organizátorům plesu, ať se lístků podaří prodat co nejvíce (ideálně všechny.

Reprodukční medicína a reprodukční genetika

Výuka povinně volitelného předmětu Reprodukční medicína a reprodukční genetika, pořádaného ve spolupráci Ústavu biologie a lékařské genetiky 2. LF UK a FNM a Gynekologicko-porodnické kliniky 2. LF UK a FNM, bude probíhat ve dnech úterý 21. až pátek 24. dubna 2009, vždy od 13.00 do 17.00.

Pár slov do nového roku

Ti z vás, kteří tyto stránky navštěvujete pravidelněji, jste si jistě všimli, že tu zrovna mnoho článku nepřibývá. Je to tak, času na psaní není zrovna mnoho a zase tak moc významného se přeci jen neděje, aby mě to donutilo si i z toho mála času najít ještě nějaký na psaní. Ale je tu pár věcí, o kterých bych se přeci jen rád zmínil...

Ples 2. lékařské fakulty

V sobotu 15. prosince se koná další ples 2. lékařské fakulty. Někteří lidé už se skoro báli, jestli letos ples vůbec bude, protože ještě minulý týden nikdo o ničem nevěděl. I já jsem měl obavy. Dnes se ale na stránkách fakulty konečně objevila pozvánka a na fakultě i několik letáků.

Leták

Pro jistotu to nejpodstatnější ale uvedu ještě tady. Celá akce se koná v Národním domě na Vinohradech, stejně jako plesy v předchozích letech. Pokud jste se vloni nezúčastnili, nebojte, Národní dům naleznete snadno, je přímo na náměstí Míru.

Do sálu budete připuštěni od 19.30. Ve 20.00 se očekává proslov děkana. Novinkou v programu má být předtančení, které si secvičili samotní studenti. Stejně jako v minulém roce se dočkáte i vyhlášení výsledků ankety o nejoblíbenější pedagogy fakulty a o půlnoci i tomboly. Podle sponzorů můžete očekávat hlavně knihy. A myslím, že docela hodnotné (alespoň podle těch pár, co jsem náhodou viděl :-). K tanci a poslechu bude hrát orchestr Ladislava Bareše, B. O. S., Altarez a i nějací DJové.

Pokud se na ples chcete vypravit, doporučuji v předstihu zakoupit tzv. "lupeny". Už jsou v prodeji jak v pokladně děkanátu, tak i přímo v pokladně Národního domu na Vinohradech. Do 30. listopadu za bezkonkurenčních 200,- Kč, po tomto datu za stále ještě celkem konkurenceschopných (proti například plesům na Žofíně :-) 250,- Kč. Tak neváhejte, protože jak se říká - "kdo zaváhá, nepitvá". Nebo to bylo "kdo zaváhá, neoperuje"? Nebo snad dokonce "kdo zaváhá, neoperuje, ale už jen... pitvá?". No, každý si vyberte dle oboru, který preferujete.

Volby do akademického senátu

A je to opět tady, volby. Pokud se vás to tentokrát týká, pravděpodobně se na vás informace o volbách již dávno valí ze všech možných směrů. Přesto jsem se ale rozhodl bazální informace uveřejnit i zde, aby i ti nejvíce nevšímaví mohli splnit svoji občanskou (nebo spíše studentskou) povinnost. Vyražte k urnám a hoďte si lístek. Lepší urna s lístky, než jednou s vašimi pracovními neúspěchy. :-)

Tentokrát do akademického senátu. Na 2. lékařské fakultě se v úterý 27. a středu 28. listopadu 2007 volí zástupci do Akademického senátu Univerzity Karlovy, konkrétně dva zástupci z řad vyučujících a dva zástupci z řad studentstva. Čtyři šťastlivci, kteří projdou selekcí akademické obce pak budou odsouzeni k hájení zájmů 2. lékařské fakulty na půdě univerzitního senátu. Kandidáti už byli zvoleni v prvním, návrhovém kole – o koho jde se můžete dočíst na stránkách 2. LF.

Na 1. lékařské fakultě se také volí, tentokrát v úterý 4. a středu 5. prosince 2007. V tomto případě jde o „lokálnější“ volby – do senátu 1. lékařské fakulty. Kandidátů je trochu více a více bude i zvolených (je to přeci největší lékařská fakulta v republice). Odkazy na některé kandidáty a jejich programy naleznete například na spřízněných stránkách www.lf1.cz.

A kdo nepřijde k volbám, ať pak neremcá, až se mu pak něco v chodu fakulty či univerzity nebude líbit. Volte dobře…

Zapisování povinně volitelných předmětů na 2. LF UK

Tak informační technologie opět dobyly další metu – na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy se právě spouští online systém pro zapisování povinně volitelný předmětů (PVP). Snad se tím trochu odbourají každoroční zmatky a shon kolem celého tohoto procesu (který si tedy já alespoň ještě pamatuji). Právě spouštěný systém naprogramoval můj bývalý spolužák Aleš Lukš, který stojí i za některými dalšími online aplikacemi na fakultním webu (např. ankety pro hodnocení výuky). Rád bych mu na tomto místě vyjádřil poděkování za tuto záslužnou činnost.

V blízké budoucnosti by mělo být spuštěno i online zapisování na zkoušky, ale to už nebude v režii fakulty, ale poběží pod celouniverzitním informačním systémem. Snad se také máme na co těšit. Když si vzpomenu, jak jsem na téma online přihlašování před lety diskutoval s některými zkoušejícími… :-) Tehdy asi ještě nenazrála ta pravá doba, dnes, penetrace internetu mezi studenty je daleko větší a kdy navíc podobné systémy už nějaký ten rok úspěšně fungují na jiných fakultách (a dokonce i lékařských) už si snad dají říct i ti, kdo před lety byli proti.

Poznejte studenty Erasmu přijíždějící do Motola

Laterna Medica Vám nabízí možnost zapojit se do buddy systému a získat tak nové přátele a možnost konverzace v cizím jazyce.

pondělí 1. října v 11.00 se v konferenční místnosti v budově děkanátu 2. LF (přízemí, před velkou posluchárnou) koná setkání děkana s letošními studenty programu Erasmus, kteří přijeli na naši fakultu. Čeští studenti jsou též velmi vítáni. Je to pro Vás šance seznámit se zahraničními studenty, stážujícími u nás v rámci Erasmu.

Ve 12.30 pak bude následovat provedení Erasmus studentů fakultou, sraz je ve 12.30.

úterý 2. října pak od 18. hodiny proběhne přátelské posezení s Erasmus studenty v klubu U Vojáka.

Přijďte pomoci Erasmus studentům na naší fakultě!

Kristína Pletková, Laterna Medica

Syndikovat obsah